Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Yılmaz 3 Şehit Açıklaması: Olay Tartışma Sonucu …

27 Şubat 2015 - 599 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Gündem » Bakan Yılmaz 3 Şehit Açıklaması: Olay Tartışma Sonucu …
Bakan Yılmaz 3 Şehit Açıklaması: Olay Tartışma Sonucu …

Bakan Yılmaz’dan ‘cinnet’ açıklaması: Olay tartışma sonucu yaşanmış
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Gökay Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Şehit Fehmi Altınordu Hudut Bölük Komutanlığı’nda 3 askerin şehit olmasıyla ilgili açıklama yaptı. Yılmaz, “Saldırıyı yapan Çavuş Ahmet Bar Girgin, bölgede diğer personel tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiş, olay hakkında 9. Kolordu savcısı görevlendirilmiş, jandarma olay yeri timiyle birlikte adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, programları çerçevesinde geldiği Sivas’ta, Doğubayazıt ilçesi Gökay Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Şehit Fehmi Altınordu Hudut Bölük Komutanlığı’nda, bir piyade çavuşun cinnet geçirmesi sonucu 3 askerin şehit olmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz, meydana gelen olayla ilgili alınan bilgilere göre, olayda görevli 4 personelin de hudutta gözetleme için kullanılan üç katlı beton gözetleme kulesinde görevli personel olduğunu ifade etti. Konuşmasına saldırıyı yapan ve olayda şehit olanların isimlerini açıklayarak başlayan Bakan İsmet Yılmaz, şunları söyledi:

“Bunlardan saldırıyı yapan Antalyalı Piyade Çavuş Ahmet Bar Girgin, vefat edenler ise Erzurumlu Piyade Uzman Çavuş Uğur Gülmez, Kırşehirli Piyade Onbaşı Muhammet Can, Edirneli Piyade Er Akın Buluş.

Söz konusu kulenin en üst katı gözetleme, ikinci katı dinlenme için kullanılıyor. Olay esnasında anılan personeller dinlenme bölümünde bulunmaktaydı. İlk ifadelere ve bilgilere göre, Uzman Çavuş Uğur Gülmez ile Çavuş Ahmet Bar Girgin arasında kesinlikle ideolojik olmayan bir tartışma yaşanmış, Bunun üzerine uzman çavuş tarafından Çavuş Girgin’e ikazda bulunuldu. Bu ikaz üzerine müdahaleye içerleyen Çavuş Ahmet Bar Girgin’in, Uğur Gülmez’i hedef alarak kendisine ait silahı seri konumda ateş açtı, ancak dar alanda diğer iki personelin de isabet alarak vefat ettikleri öğrenilmiştir. Saldırıyı yapan Çavuş Ahmet Bar Girgin, bölgede diğer personel tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiş, olay hakkında 9. Kolordu savcısı görevlendirilmiş, jandarma olay yeri timiyle birlikte adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com