Dolar : Alış : 32.7810 / Satış : 32.8400
Euro : Alış : 35.0464 / Satış : 35.1096
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cemaat okullarına büyük şok!

13 Mayıs 2014 - 510 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Gündem » Cemaat okullarına büyük şok!
Cemaat okullarına büyük şok!

Amerika’da bulunan cemaat okullarına karşı ” kamu kaynaklarını kendi cemaatleri için kullandığı” gerekçesiyle aktivistlerden tepki geldiği iddia edildi. İddiaya göre ABD’li aktivistler cemaatin yurt dışındaki Türk okulları için mücadele başlattı. Sabah Gazetesinin haberine göre 2012-2013 dönemi itibariyle ülke çapında 140 okulda Gülen grubunun 59 bin 953 öğrenciye “hizmet” verdiği tahmin ediliyor.

New York’tan Teksas’a kadar “Harmony (Harmoni), Horizon (Ufuk), Pioneer (Öncü)” gibi isimler altında toplanmış okullardan öğretmenlerin ve velilerin rahatsız olduğu iddia edildi. İddialar şöyle: Kaliforniya’nın Oakland kentinde yaşayan ve bu okullar aleyhine açtığı siteler ve yazdığı yazılar nedeniyle cemaat tarafından internette hakkında kampanya başlatılan Sharon Higgins “Kamu ödeneğiyle işletilen bu özel okulların öğrenci ve öğretmen alım süreçlerindeki sorunlu uygulamaları, okul kaynaklarını kendilerine yakın şirket ve kişilere aktardıkları, rüşvet verdikleri ve çalışanlarına zorunlu olarak bağış yaptırdıkları çok defa basında yer aldı. Vergilerimizin bu gibi gizli ajandası olan kapalı grupların finansal kaynağı olmasını istemiyorum” diyor.

ERDOĞAN’IN İADE TALEBİNİ TAKİP EDİYORLAR

Illinois eyaletinin Chicago kentinde yaşayan ve 30 yıldır eğitim alanında çalışan Tim Furman Gülen grubunun ABD’de başarılı bir kamuoyu çalışması yürüterek yerel politikacıları etkisi altına aldığını anlatıyor: “ABD Eğitim Bakanı Arne Duncan’a göreve gelmeden önce Gülen bağlantılı Niagara Vakfı tarafından ödül verildiğini biliyoruz. Illinois’in yasa koyucuları Gülen hareketi tarafından pek çok defa bedava olarak Türkiye’ye götürüldü. Eyaletin pek çok önemli ismine de bu vakıf tarafından ödül verildi. Böylelikle kendilerine yönelik bir sempati oluşmasını istiyorlar.” Aktivistler, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Gülen’in sınır dışı edilmesi talebini ise yakından takip ettiklerini ve yasal temellerinin sağlam olması durumunda bunun gerçekleşme olasılığının yüksek olduğunu söyledi.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com