Dolar : Alış : 32.1560 / Satış : 32.2139
Euro : Alış : 34.9565 / Satış : 35.0195
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında

07 Mayıs 2014 - 401 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında
Cumhuriyet Gazetesi 90 Yaşında

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç Cumhuriyetin ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum

Haber-Kamera Mehmet AKTARAN İstanbul DHA

Şişli Kent Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Gazetesi’nin kuruluşunun 90’ıncı yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Geceye, aralarında CHP İstanbul Milletvekilleri Süleyman Çelebi ve Kadir Gökmen Öğüt ile CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Hürriyet Gazetesi yazarı Tufan Türenç ve televizyon sunucusu Halit Kıvanç’ın da bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

ATATÜRK DEVRİM VE İLKELERİ Davetlilere verilen kokteyl ile başlayan etkinliğin açılış konuşmasını, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Orhan Erinç Yaptı. Erinç, Cumhuriyetin Yunus Nadi ile başlayan ve Nadir Nadi tarafından kurumsallaştırılan kişiliğini, daha önceleri olduğu gibi, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti kavramını yaygınlaştırmaya çalışarak, Atatürk devrim ve ilkelerini savunarak, Türkiye’yi daha aydınlık yarınlara, Anadolu aydınlanmasının başladığı günlere götürmek gibi bir görevimiz var. Bunu da sizler sayesinde başarıyoruz. Sizler oldukça, Cumhuriyet’in ilk duruşundan ödün vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Belgeseli’nin sunulmasının ardından, sahneye Boğaziçi Caz Korosu çıktı. Caz konseri davetlilerden büyük alkış aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com