Dolar : Alış : 32.1940 / Satış : 32.2520
Euro : Alış : 34.9265 / Satış : 34.9894
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Davutoğlu’ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt

10 Nisan 2014 - 452 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Gündem » Davutoğlu’ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt
Davutoğlu’ndan Türk okulları kapatılacak iddiasına yanıt

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan’ın muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığı, yurt dışındaki Türk okullarının kapatılacağı iddiaları ve Suriye güvenlik toplantısında savaş çıkarılacaktı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kanal 24 televizyonuna konuşan Davutoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“Orası Türkiye Cumhuriyeti Devleti toprağıdır. O toprağa dönük bir saldırı olma ihtimali söz konusu, biz o saldırıya nasıl mukabelede bulunuruz diye konuşuyoruz. Nasıl saldıralım diye konuşmuyoruz ki”

“Yani Türkiye savaş çıkarmak istese, Allah aşkına uçağımız düştüğünde, Akçakale’ye top mermileri düştüğünde çıkarmaz mıydık? Biz şu ana kadar ‘Türkiye’yi savaş dışında nasıl tutarız?’ diye çaba gösterdik.”

“Soğukkanlı bir şekilde araştırıyoruz. Herhangi bir tarzda aceleci açıklama yapmaktan da kaçınıyoruz. Bu öyle veya böyle ortaya çıkartılacak. MİT müsteşarımız, emniyetimiz, bütün güvenlik birimlerimiz çok titiz bir çalışma yürütüyor. Belli aralıklarda bize bilgi veriyorlar. Sabırla netice alana kadar bunu yürüteceğiz. Bu herhangi bir dinleme değil. Orada bir de tahrip var. Yani hem dinleme hem sonra da montaj var”

“Yalnız dikkat çekici şey, bir konuda Kılıçdaroğlu’nun hala cevap vermemiş olması. İki gün önce Kılıçdaroğlu ‘Genekurmay’ı uyarıyorum…” şeklinde bir takım imalarda bulundu. Acaba bu kayıtları önce ona mı dinletildi? Hala cevap alamadık.”

“O okulların her bir taşında bizim emeğimiz var. Her birini gittim ziyaret ettim. Her biri için gittim izin istedim. Bir anda siz masum Türk okullarını kapatma talimatını vermekle suçlanıyorsunuz. Olmayan bir talimat ayrıca. Hayır, kapatmak diye bir talimat yok.”

“Kimse, hiçbir şekilde tereddüt ifade etme hakkına da haddine de sahip değil. Sayın başbakanımız cumhurbaşkanı olmak isterlerse hem hakkıdır hemde buna gücü yeter.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com