Dolar : Alış : 32.1560 / Satış : 32.2139
Euro : Alış : 34.9565 / Satış : 35.0195
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Golf Sahası Olmadığı İçin Merada Oynuyorlar

13 Nisan 2014 - 458 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor » Golf Sahası Olmadığı İçin Merada Oynuyorlar
Golf Sahası Olmadığı İçin Merada Oynuyorlar

Göle yolu üzerinde ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü´nün arka tarafında bulunan hayvanların otladığı merada antrenman yapan öğrencilerin amacı, Mayıs ayının ilk haftasında başlayacak olan Türkiye yıldızlar Golf Ligi’nde derece yapmak.

Antrenör Tarkan İli, Mayıs ayının ilk haftası başlayacak olan Türkiye Yıldızlar Golf Ligine iştirak edeceklerini ve bunun içinde çalışmalara aralıksız devam ettiklerini söyledi. Tarkan İli, Malumunuz Türkiye Golf Federasyonunun destekleriyle, kıymetli başkanımız Ahmet Ağaoğlu’nun özverisiyle bu spora 9 yıldır gönül vermiş durumdayız diyerek şunları kaydetti: “Yaklaşık 3 aydır salon içerisinde çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettirdik, burası kış memleketi, kar nedeniyle dışarıda çalışamadık. Şimdi hayvanların otladığı meralarda çalışmalarımıza başladık. Bu şekilde çalışıyoruz, çocuklarımız hafta içi Boks yapıyorlar. Özelikle de etüt çalışması yaptırarak derslerine iyi bir şekilde çalışmalarını sağlıyor ve kendi seçmiş oldukları branşlara, hedeflere, mesleklere adım adım ilerlemeleri açısından. Tabi bunun paralelinde beden ve zihin gelişiminin dışında maksat? Çocuklarımızı Zaralı alışkanlıklardan alı koymak? Yani onları zararlı alışkanlıklar edinmemeleri için böyle bir yol takip ediyoruz.”

HEDEFİMİZE ADIM ADIM İLERLİYORUZ

İli amaçlarının meradan Türkiye şampiyonluğuna uzanmak olduğunu belirterek şöyle devam etti, “Hedefimize adım adım ilerliyoruz. Maksadımız milli takıma kadar yükselip, eskiden olduğu gibi çocuklarımızı beden eğitimi ve öğretmenliğe enjekte etmek. Malum buralar bakir yerler, küçük yerler burada sosyal risk altındaki çocuklarımız var. Çalışmalarımıza bu şekilde devam ediyoruz. Amacımız iyi bir öğrenci yetiştirmek, iyi bir toplum ferdi olarak ülkemizi, ilimizi en iyi şekilde temsil etmektir.” dedi.

Muhammet Sefa Sural, Ardahan’da Golf sporuna başladığını belirterek, “Golf hayatımı değiştirdi. İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Yıldızlar Golf Ligine katılacağız ve başarılı olacağız.” dedi.

4 yıldır Golf sporu yaptığını ifade eden Erol Tunç, Golf sporunun hayatını değiştirdiğini vurgulayarak, “Merada antrenmanlarımızı yapıyoruz. Buralar İneklerin otlatıldığı yerler ve biz burada zoru başarmaya geldik, başaracağımıza da inanıyoruz.” diye konuştu.

OLGUN YILDIZ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com