Dolar : Alış : 32.9069 / Satış : 32.9662
Euro : Alış : 35.8082 / Satış : 35.8727
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hacıoğlu: “E-Bilet Kanun Gereği Uygulamaya Konuldu”

15 Nisan 2014 - 480 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor » Hacıoğlu: “E-Bilet Kanun Gereği Uygulamaya Konuldu”
Hacıoğlu: “E-Bilet Kanun Gereği Uygulamaya Konuldu”

Türkiye Futbol Federasyonu E-bilet Proje Sorumlusu Kemal Hacıoğlu, e-bilet uygulamasının kanun gereği yürürlüğe konulduğunu söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu E-bilet Proje Sorumlusu Kemal Hacıoğlu, 360 Tv’ye e-bilet uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu. E-bilet uygulamasının 14 Haziran 2011’de yürürlüğe giren 62/22 sayılı kanunda öngörülen yükümlülükler nedeniyle ortaya çıkan ihtiyaçtan kaynaklandığını belirten Hacıoğlu, “Bu konunda öngörülen yükümlülükleri yerine getirmek üzere Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) geliştirdiği bir proje diyebiliriz. Bu kanunda öngörülen elektronik kartın hayatımıza girmesi ve kullanılmaya başlaması şeklinde tanımlayabiliriz” dedi.

Hacıoğlu, e-bilet uygulamasının ligin son döneminde gelmesiyle ilgili olarak ise, “Bunun tek sebebi yasanın yürürlük tarihi. Yasanın yürürlüğe girdiği tarih 14 Nisan olduğu için bu tarihin herhangi bir kararla değiştirilme ihtimali yok. Federasyonun böyle bir insiyatifi de yok. Dolayısıyla kanunda öngörülen tarih 14 Nisan 2014 olduğu için bu tarihten itibaren elektronik kart, elektronik bilet uygulaması zorunlu olduğu için bu tarihte başlanması düşünüldü” diye konuştu. – İSTANBUL

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com