Dolar : Alış : 32.0060 / Satış : 32.0636
Euro : Alış : 34.6590 / Satış : 34.7215
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karaman da Sevgi Bir Fiil İster Konulu Sergi Açıldı

15 Nisan 2014 - 596 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Karaman da Sevgi Bir Fiil İster Konulu Sergi Açıldı
Karaman da  Sevgi Bir Fiil İster  Konulu Sergi Açıldı

Karaman Beklenen Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Hanımlar Derneği (BAHAR-DER) Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında ‘Sevgi bir fiil ister’ adlı bir sergi açtı.
Bir hafta açık kalacak ve ziyaretçilerine değişik sürpriz hediyelerin verileceği sergi ile ilgili bilgi veren BAHAR-DER Başkanı Aysu Özkan Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’i (sav) sevdiğini iddia eden bir Müslümanın, idrak ettiğimiz kutlu doğum ayının sadece etkinliklerle değil; bunun yanında Peygamber efendimizin sünnetini, hayatımıza tatbik etmemiz gerektiğine inanarak değerlendirmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.
Özkan, başka bir açıdan da amaçlarını ?Günümüzde yitirilmiş olan komşuluk, kardeşlik ve dostluk gibi duyguları Peygamber Efendimiz’in nuru ile tekrar canlandırma’ şeklinde açıklayarak yıl boyunca bu amaca uygun değişik etkinlikleri yapacaklarını söyledi.
Özkan, derneklerinin gerek gezilerle gerek toplu programlar ile istikrarlı bir şekilde faaliyetlerine devam edeceklerini dile getirerek 7’den 70’e her kesimle sağlıklı diyaloglar kurmaya devam edeceklerini ifade etti. Sergide Kabe ve Sevr Mağarası maketleri dikkatleri çekerken kutsal emanetlerin resimleri, dostluk, kardeşlik ve komşuluk ile ilgili hadisi şerifler de ilgiyle gezilip okundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com