Dolar : Alış : 32.1560 / Satış : 32.2139
Euro : Alış : 34.9565 / Satış : 35.0195
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Konya Bilim Merkezi nin Açılışı

26 Nisan 2014 - 573 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Konya Bilim Merkezi nin Açılışı
Konya Bilim Merkezi nin Açılışı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin bilim merkezleri noktasında ilk bilim merkezini bugün Konya’da açmakta olduklarını belirterek, “Bu konuda yerel yönetim olarak Konya Büyükşehir Belediyesinin devletle işbirliği halinde bu eseri bu kadar kısa zamanda bitirmiş olması anlamlıdır. Bu şunu gösteriyor. AK Partili belediyelerin, AK Parti iktidarının ne denli bilime, sanata değer verdiğinin ispatıdır” dedi.

Erdoğan, Konya Bilim Merkezi’nin açılışında, kendisine sevgi gösterisinde bulunan ve Kasımpaşaspor atkısı açanlara teşekkür ederek, doğduğu, büyüdüğü Kasımpaşalı gençlerle Konya’da beraber olmasının kendisi için çok manidar olduğunu belirtti.

Alandakilerin “Dik dur eğilme Ä°mam Hatipliler seninle” sloganları üzerine Erdoğan, şunları kaydetti:

“Dün Ä°stanbul’dan Ã–NDER Ä°mam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı’nın Kutlu Doğum Haftası’nda imam hatipliler ile beraber olduk. Bugün de Konyamızda siz sevgili gençlerle bir aradayız. Türkiye’nin bilim merkezleri noktasında ilk bilim merkezini bugün Konya’da açıyoruz. Bu konuda yerel yönetim olarak Konya Büyükşehir Belediyesinin devletle işbirliği halinde bu eseri bu kadar kısa zamanda bitirmiş olması anlamlıdır. Bu şunu gösteriyor. AK Partili belediyelerin, AK Parti iktidarının ne denli bilime, sanata değer verdiğinin ispatıdır. Laf başka bir şey icraat başka bir şey. Ä°nanıyorum ki her geçen gün milletin lafa değil icraata prim verdiğini gösterecektir. Nitekim bu seçimde de sağolsun milletim laf Ã¼retenlerle hizmet üretenlerin ayrımını en  güzel şekilde yapmıştır. Takiyyeye hayır demiştir. Yalana hayır demiştir. Ä°ftiralara hayır demiştir. Hizmete, gerçek anlamda evet demiştir ama kopyalama hizmete değil. Hakiki hizmet. Bunu birbirinden ayırmamız gerekiyor.

Bugün Konya’mızda daha önce sözünü verip de sağlık nedeniyle katılamadığım, Ahmet Davutoğlu kardeşimin, milletvekili kardeşlerimin ve tüm teşkilatımın gümbür gümbür 200 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdikleri o mitingden sonra ve büyükşehirlerde bir numara Konyamıza teşekkür için geldim. Bugün burada açılış törenlerini gerçekleştireceğiz. Buradan yine uzun zamandır söz verdiğim gidemediğim Konya  Ereğlisi’ne geçeceğim. Konya Ereğli’sinde yine teşekkür toplantısı ve açılışlarımızı yapacağız. Oradan da yine gidemediğim, yani bu seçimlerde gidemediğim Karaman’a gideceğim. Karaman’da da yine teşekkür toplantımızı ve açılışlarımızı yapacağız. Yarın Kayseri, oradan Yozgat Boğazlıyan’a yine aynı şekilde teşekkür toplantıları için gideceğiz.”

Gençlere seslenen Başbakan Erdoğan, “Sizlere çok teşekkür ediyorum. Aydınlık yarınlarımızın teminatı sizlersiniz. Bir olacağız beraber olacağız. Kardeş olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Hep beraber Türkiye olacağız. Bilim Merkezi artık sizin hizmetinizdedir” dedi.

Erdoğan, daha sonra “Ya Allah bismillah” diyerek Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Muammer Erol, TÜBÄ°TAK Başkanı Yücel Altunbaşak, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve diğer protokol üyeleriyle kurdeleyi kesti. 

Erdoğan, açılışın ardından Bilim Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı. 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com