Dolar : Alış : 32.8473 / Satış : 32.9065
Euro : Alış : 35.6229 / Satış : 35.6871
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kutlu Doğum Haftası

14 Nisan 2014 - 444 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası

Karaman Valisi Murat Koca, Kutlu Doğum Haftası’ndaki en büyük amacın, yüce dinimiz İslam’ı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i daha iyi anlayıp, idrak edebilmek olduğunu bildirdi.

Koca ” Kutlu Doğum Haftası” nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in doğumunun 1443. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Hz. Muhammed’in kabile asabiyetinin, zulmün, haksızlığın en üst seviyeye çıktığı bir zamanda, tüm kötülüklere ve olumsuz davranışlara karşı insanlığa, sonsuza kadar huzurlu, mutlu, yaşanabilir bir hayat, dünya düzeni hazırladığını vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

“Kutlu Doğum Haftası’ndaki en büyük amaç, yüce dinimiz İslam’ı ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i daha iyi anlayıp, idrak edebilmektir. Sevgi, hoşgörü ve adalet gibi erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Hz. Muhammed hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe ve yardımlaşmaya teşvik etmiştir. ‘ Doğru olunuz; doğruluğa yöneliniz’  sözüyle, asırlar öncesinden insanlığa yüksek bir ahlak dersi vererek, onları olgunluğa davet etmiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in günümüzde daha iyi anlaşılmasına, örnek hayatının tatbik edilmesine çok ihtiyaç vardır.” – Karaman

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com