Dolar : Alış : 32.8473 / Satış : 32.9065
Euro : Alış : 35.6229 / Satış : 35.6871
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mersin Valisi Güzeloğlu ndan, Başkan Çalışkan a Ziyaret

07 Mayıs 2014 - 440 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Mersin Valisi Güzeloğlu ndan, Başkan Çalışkan a Ziyaret
Mersin Valisi Güzeloğlu ndan, Başkan Çalışkan a Ziyaret

Karaman’da 2004-2006 yılları arasında vali olarak görev yapan ve Karaman’ın Fahri Hemşehrisi olan Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Güzeloğlu’nun Karaman’da görev yaptığı süre içerisinde, şehrin gelişmesi adına birçok çalışmaya imza attığını, bu çalışmalarla Karaman halkının takdirini ve sevgisini kazandığını söyledi. Çalışkan, “Fahri hemşehrimiz Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nu burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Kendisi hem ilimize, hem ülkemize çok güzel hizmetler yaptı. Biz kendisinden öğrendik yerel yönetimleri. Sayın Valimiz İl Genel Meclisi Başkanıydı. Bende İl Genel Meclis üyesiydim. Seçimle ilk defa meclis başkanlığını aldım. Fakat aldığımız zaman o kadar heyecanlıydık. Konuları işleyişi çok bilmiyordum. Sayın Valimiz bize öğretmenlik yaptı. Valimiz Mersin Valisi oldu. Biz de belediye başkanı olduk. Bizim ağabeyimizdir. Kendisine saygımız sevgimiz her zaman devam etmiştir. Hem şehrimize, hem bulunduğu illere, hem de ülkemize çok güzel hizmetler vermiştir. Yolunuz açık olsun” dedi.

Vali Güzeloğlu da, “Değişmeyen ve hiçbir zaman azalmayan bir sevgiyle, karşılıklı birbirimize olan ilgimizle ve dostluğumuzla bugün tekrar Karaman’da olmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. Burası benim hemşehrisi olmaktan, iki yıla yakın bir süre hizmet etme onurunu taşımaktan çok büyük mutluluk duyduğum özellikle zenginliğinin en güzeli insan zenginliği olduğunu her fırsatta dile getirdiğim ve Karamanlı kimliğimi her yerde bu güzelliğiyle aktardığım çok özel bir kent. Cenab-ı Allah nasip etti 14 Eylül 2004’den 13 Mayıs 2006’ya kadar burada güzel hizmetler verdik. Hizmetlerimizin yanı sıra güzel dostluklar kazandık. Eşim ve çocuklarımla birlikte hayatımızın en güzel yıllarını Karaman’da geçirdik. Ben her yerde Karaman’a sevgimi dile getiriyorum. Karamanla ilgili her konu ilgimi çekiyor, sorup araştırıyorum. Karaman benim ikinci Valilik görevimdi. Biz burada zor koşullarda çok güzel işler başardık. Karaman’dan ayrılırken evimden ayrılıyormuş kadar üzüldüm. 2007 yılında dönemin Belediye Başkanı Ali Kantürk ve meclis üyeleri bizi fahri hemşehrileri yaparak şehrin altın anahtarını teslim ettiler. Biliyorum ki Karamanlılar herkese anahtarını teslim etmez. Bize bu onuru yaşatarak Karamanlı kimliğimi resmileştirdiler. Yıllar sonra tekrar burada olmaktan çok büyük mutluluk duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ertuğrul kardeşimize de yeni görevinde başarılar diliyorum. Yolu ve bahtı açık olsun” şeklinde konuştu.

Başkanlık makamında şeref defterini imzalayan Vali Güzeloğlu’na Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan günün anısına gümüş tabak hediye etti. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun Karaman Belediyesi’ne yaptığı ziyarette eski ve yeni olmak üzere İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri de katıldı. – KARAMAN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com