Dolar : Alış : 32.8473 / Satış : 32.9065
Euro : Alış : 35.6229 / Satış : 35.6871
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Uygulama Semineri Başladı

19 Nisan 2014 - 450 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Uygulama Semineri Başladı
Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Uygulama Semineri  Başladı

Mersin, Adana, Karaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Kilis illerinden motorlu taşıt sürücü kursları sorumlu personelinin katıldığı, Motorlu Taşıt Sürücü Kursları Uygulama Semineri, Suphi Öner Öğretmenevi’nde başladı.

Seminer öncesi konuşan Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Özdemir, sürücü belgesiyle ilgili birçok uygulanın değiştiğini ifade ederek, “Sürücü yetiştirmedeki en önemli unsur, insan unsurudur. Trafik kazalarındaki tabloyu çok iyi okumak gerekir. Bu tabloda karşımıza çıkan en büyük sorun, kuralların içselleşmemesinden kaynaklanan ihlallerin yer aldığını görüyoruz. O halde sürücü belgesini verirken, ticari bir kaygı taşımadan, ülkemizin geleceğini ve insanlarımızın sağlıklı bir yaşam arzusuna hizmet etmeliyiz” diye konuştu.

Eğitim Yöneticisi Sinan Bozdoğan ise yenilenen yönetmelik ve modüller hakkında bilgi vererek, trafik eğitiminin ulusal hatta uluslararası öneme haiz bir yanı olduğuna dikkat çekti.

Araç kullanımının kişisel bir yaşam alanı olmadığının vurgulandığı seminerde, toplumsal sorumluluk duygusu içinde sürücü eğitimin verilmesi gerektiği dile getirildi. İki gün sürecek olan seminerde görevlendirilen eğitim uzmanları, motorlu taşıt sürücü kurslarından sorumlu personele daha iyi sürücü yetiştirme teknikleri ve motorlu taşıt sürücü kursları hakkındaki genel müfredata ilişkin bilgi verecek. – MERSİN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com