Dolar : Alış : 32.1560 / Satış : 32.2139
Euro : Alış : 34.9565 / Satış : 35.0195
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Müsteşarın görevden alınması Şanlıurfa’yı ayağa kaldırdı

16 Nisan 2014 - 368 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Gündem » Müsteşarın görevden alınması Şanlıurfa’yı ayağa kaldırdı
Müsteşarın görevden alınması Şanlıurfa’yı ayağa kaldırdı

40’a yakın sivil toplum kuruluşu, Şelli’nin görevden alınmasını ortak bir basın toplantısıyla protesto edecek, Başbakan ve Bakan ile Şanlıurfa milletvekillerine, Şelli’nin göreve iadesi için bir mektup gönderecek. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Şelli’nin çok başarılı bir bürokrat olduğunu, bir yanlışının da bulunmadığını buna karşın neden görevden alındığını anlamadıklarını söyledi. Ertekin, “O, Şanlıurfa’nın en üst düzey bürokratıydı. İlimizin tüm sorunlarını çözmek için çalışıyordu, Ankara’da elimiz ayağımızdı. Ona sahip çıkmak zorundayız. Kırka yakın STK bir araya gelerek, ortak bir basın açıklaması yapacağız. Ayrıca Başbakan’a, bakanlara ve ilimiz milletvekillerine birer mektup göndereceğiz. Sayın Başbakanımızdan göreve iade edilmesini ya da daha iyi bir göreve getirilmesini isteyeceğiz” dedi.

Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı ve Şanlıurfa Sivil Toplum İzleme Platformu Başkanı Faruk Akbaş da Şelli’nin görevden alınması dolayısıyla Urfa’da bir infial yaşandığını söyledi. Akbaş, Müsteşar olmasını bekledikleri Şelli’nin görevden alınması nedeniyle ildeki 40’a yakın STK başkan ve yöneticilerinin katılacağı bir basın toplantısı yapacaklarını açıkladı. Akbaş, “Şelli bu memleketin evladı. Devletin sıcak yüzünü Urfa’ya gösteren bu kişinin görevden alınması ilimizde tam bir infial, hayalkırıklığı yarattı. Biz müsteşar olmasını beklerken, görevden alınması bizi çok üzdü. Tabii ki atamalar hükümetin takdirindedir ama bunu yaparken liyakatın dikkate alınması gerekir. Ondan önce Ankara’nın yollarını bilmezken onun sayesinde hem yolları hem de devletin şefkatini, sıcaklığını öğrendik. Kaldı ki 2011 seçimlerinde kendisi Ak Parti’den milletvekili aday adayıydı. Teamül yoklamasında en yüksek oyu alanlardan biriydi. Tabii ki Başbakanın takdiridir ama halkın çok sevdiği bir isim, biz Sayın Başbakandan bu kararını gözden geçirmesini bekliyoruz” dedi.

1971 Şanlıurfa doğumlu olan Dr. Ferhat Şelli, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. Yüksek Lisansını aynı üniversitede Tarımsal İşletmeler; doktorasını da Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Tarıma Dayalı Sanayinin Ekonomik Yapısı, Finansmanı ve Sorunları üzerine yapan Şelli, 2003-2006 yılları arasında GAP İdaresi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006 yılından düne kadar Tarım Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüten Şelli, Şeker Kurumu Başkan Vekilliği, Şeker Kurulu Üyeliği ve TİGEM Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyordu.

Şanlıurfalı Sivil Toplum Kuruluşlarının bugün saat 15.00’te yapacakları basın toplantısında okunması beklenen ortak açıklama şöyle:

“KAMUOYUNA DUYURU BİZLER ŞANLIURFA’DA YAŞAYAN HİÇBİR SİYASİ PARTİYE HİÇ BİR OLUŞUMA HİÇ BİR KURUMA BAĞLI OLMAYAN DOĞRULARIN YANINDA YANLIŞA KARŞI DURAN ÖZGÜR SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYIZ .

BUGÜN İTİBARİYLE TARIM GIDA VE HAYVANCILIK BAKANLIK MÜSTEŞARI SAYIN FERHAT ŞELLİ NİN GÖREVDEN ALINDIĞINI ÖGRENDİK.

FERHAT BEY GENELDE TÜM TÜRKİYE’YE ÖZELDE GAP BÖLGESİNE ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER SAĞLAMIŞ DEVLETİN SICAK VE ŞEFKATLİ ELLERİNİ TÜM TOPLUMA UZATMIŞ BAŞBAKANIMIZIN DA SÜREKLİ VURGULADIĞI DEVLET MİLLET İÇİN VARDIR VURGUSUNU FİİLİYATA DÖKMÜŞ HALKTAN DA BÜYÜK TEVECCÜH ALMIŞ BİR URFA EVLADIDIR.

BİZLER YAPMIŞ OLDUĞU HİZMETLERE KARŞI VE BU HİZMETLERİN DEVAMI İÇİN DAHA YÜKSEK BİR MAKAMA ATANMASINI BEKLERKEN TENZİLİ RÜTBEYLE GÖREVİNDEN ALINMIŞ OLMASI BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR.

TABİİ Kİ BİR BÜROKRATI GÖREVLENDİRMEK DE GÖREVDEN ALMAK DA BAKANLARIMIZIN VE BAŞBAKANIMIZIN İNSİYATİFİNDEDİR ANCAK BİZLER FERHAT BEYİN ŞAHSINDA DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN ONURUNA GÖLGE DÜŞÜRECEK HİÇBİR FİİLİNİN OLMADIĞINI AKSİNE HEM BAŞBAKANIMIZIN VE HEM DE YETMİŞ MİLYON TÜRKİYE’NİN ARZULADIĞI DEVLET BÜROKRAT KİMLİĞİNİ TAŞIDIĞININ ŞAHİTLERİYİZ.

GEREK BAŞBAKANIMIZDAN VE GEREKSE BAKANLARIMIZDAN BU UYGULAMANIN DURDURULMASINI BEKLİYOR SAYGILAR SUNUYORUZ.

ŞANLIURFA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com