Dolar : Alış : 31.0047 / Satış : 31.0605
Euro : Alış : 33.5620 / Satış : 33.6225
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Hollanda da Eğitim …

03 Mayıs 2014 - 655 kez okunmuş
Ana Sayfa » İl il Türkiye » Karaman ili Haberleri » Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Hollanda da Eğitim …
Sağlık Meslek Lisesi Öğrencileri Hollanda da Eğitim …

Avrupa Birliği Projeleri kapsamında Hollanda`ya giden Karaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Muğla Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, 3 hafta Hollanda’da çalışma yaptı.
“Hasta Bakımı Uygulamaları” adlı meslek projesi kapsamında Hollanda’ya giden 22 öğrenci ve 4 öğretmen proje çalışmalarını 6-26 Nisan tarihlerinde Rotterdam ve bölgelerindeki bazı okullarda tamamladı.
Karaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Serkan Demirtaş, İngilizce öğretmeni Seniha Algın, meslek dersleri öğretmeni Hamit Sarı ile Muğla Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Türkan Koca’nın refakatinde AB destekli proje kapsamında ?hemşirelik’ alan öğrencilerin Avrupa’daki uygulamaları yerinde görmeleri sağlandı.
Karaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Serkan Demirtaş, mesleki eğitim ve inceleme faaliyetlerine katılan öğrencilerin özellikle hemşirelik alanında önemli bir kazanım elde ettiğini, Hollanda’nın bazı kentlerine gerçekleştirilen gezi ve kültürel ziyaretlerle yabancı kültüre karşı saygı kültürlerini geliştirme ve öğrenme fırsatı yakaladığını söyledi.
Karaman Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Muğla Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin, okuldan mezun olduktan sonra iş bulma imkan ve fırsatlarının arttığını belirten Demirtaş, AB projesinin öğrenci ve öğretmenler açısından başarılı geçtiğini kaydetti.
Hollanda BizBize Karaman Vakfı ile Batı Avrupa Türk İslam Merkezi (BATİM), öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyeti misafir etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com