Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Turizm Haftası

17 Nisan 2014 - 477 kez okunmuş
Turizm Haftası

Turizm Haftası kapsamında Karaman’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta tarafından Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra? Cumhuriyet Alanı’ndan Aktekke Kent Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi.

Karaman Valisi Murat Koca, Aktekke Kent Meydanı’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, son yıllarda turizm için ciddi çalışmaların yapıldığını söyledi.

Turizm son yıllarda hızlı bir ivme ile dünyanın önde gelen sektörlerden birisi olma başarısını yakaladığını ifade eden Koca, şunları kaydetti:

“Turizm ülkelerin kalkınmasına katkıda bulunmasının yanı sıra ülkeler arasında etkileşimi artırmak suretiyle dünya barışına da önemli katkılarda da bulunmaktadır. son yıllarda yaşanan ekonomik büyüme turizm alanında çok hızlı gelişmeler yaşanmış, Türkiye dünya turizminde önemli yerlere gelmiştir.  Üzerinde yaşadığımız bu topraklar tarih boyunca insanlığın büyük serüvenine, savaşlara, beylik ve devletlere ev sahipliği yapmıştır. Türkiyemizin yer bir yanına serpilmiş kalıntılar, şehitler, anıtlar ev sahipliğimizin zengin mirasını oluşturmaktadır.”

Programda temsili Karamanoğlu Mehmet Bey’in Türkçe Fermanı okundu, Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Turizm Haftası etkinlikleri Konya Askeri Bandosu tarafından verilen Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konseri ile sona erdi. – Karaman

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com