Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye-Ab Karma İstişare Komitesi Kılıçdaroğlu nu …

14 Nisan 2014 - 403 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Siyaset » Türkiye-Ab Karma İstişare Komitesi Kılıçdaroğlu nu …
Türkiye-Ab Karma İstişare Komitesi Kılıçdaroğlu nu …

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleşen görüşmeye ilişkin, “Neredeyse 76 milyonu kapsayan Türkiye’nin Sivil Toplum Kuruluşları bir arada birbirimizle menfaatlerimiz çatışsa da, ülkenin menfaatlerinde toplumsal menfaatlerin korunması için ortak dili kullanıyoruz. Ne diyoruz, daha çok diyalog diyoruz, daha çok birbirimizle birlikte ülkeyi, ekonomik gündeme taşıyacak söylemlerin getirilmesi diyoruz” dedi.

Türkiye- AB Karma İştişare Komitesi (KİK) Eş Başkanı ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler ve TOBB Avrupa Birliği Dairesi Başkanı Mustafa Bayburtlu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Görüşmeye CHP Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap, Erdoğan Toprak, Faik Öztrak ile Ankara Milletvekili Sinan Aygün de katıldı.

CHP Genel Merkezi’nde yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası gazetecilere açıklama yapan Palandöken, Cuma gününden beri yoğun bir maraton içinde olduklarını belirterek, “Biz Karma İstişare Komitesi üyeleri olarak şunu söylüyoruz. Türkiye’de artık uzlaşmacı bir dil daha demokratikleşme, daha özgürleşme, daha çok insanların birbirini anlayacağı diyoluğun geliştirileceği bir dil kullanılmasını istiyoruz. Artık seçim geçti. Bundan sonraki süreç çok önemli. Bir taraftan AB süreci, bir taraftan Türkiye’nin iç meseleleri bir taraftan da ekonominin güçlendirilerek devam ettirilmesi. Dolayısıyla neredeyse 76 milyonu kapsayan Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları bir arada birbirimizle menfaatlerimiz çatışsa da, ülkenin menfaatlerinde toplumsal menfaatlerin korunması için ortak dili kullanıyoruz. Ne diyoruz, daha çok diyalog diyoruz, daha çok birbirimizle birlikte ülkeyi, ekonomik gündeme taşıyacak söylemlerin getirilmesi diyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEPİMİZ BİRDEN BU BİRLİĞİN, DİRLİĞİN VAR OLMASI İÇİN BİR ARADAYIZ”

Yerel seçimlerde halkın katılımının en üst seviyede olduğunu hatırlatan Palandöken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Artık hak tecelli etti. Bundan sonraki süreç ekonomi odaklı olmalı. AB süreci olmalı. Daha çok diyalog olmalı, daha çok insanlar birbiriyle anlaşırken, ülkenin menfaatleri, genel menfaatlerin düşünülmesi lazım. Biz işte bugün bütün siyasi partilerimizle görüşmüş olduk. Bundan sonraki süreçte BDP ile görüşeceğiz. Ondan sonra sayın Meclis Başkanımızla, sayın Cumhurbaşkanı ile görüşeceğiz. Önümüzde yoğun bir gündem var. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı seçimi, akabinde tekrar genel seçimler. Bu süreçte ortamı yumuşatıcı, ülkenin dirliğinin, birliğinin ve güven duygusu içerisinde bu sürecin tamamlanmasını arzu ediyoruz. Bu ülke bizim. Hepimiz birden bu birliğin, dirliğin var olması için bir aradayız. Bundan sonraki süreci tekrar yazılı bir metin haline getireceğiz. Sizlerle paylaşacağız. Tahmin ediyorum ki önümüzdeki haftanın başında bu olacak, metnimizi açıklayacağız. Bu bizim için çok önemli.”

Görüşmenin MHP’den biraz daha uzun sürmesiyle ilgili sorulan soruya Palandöken, “O gizemli bir şey. Bunun tamamını birleştireceğiz” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise bu soruya, “Gizemli değil de. Karşı tarafın söyledikleri onları ilgilendiriyor. Biz kendi söylediklerimizi sizle paylaştık” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com