Dolar : Alış : 32.1560 / Satış : 32.2139
Euro : Alış : 34.9565 / Satış : 35.0195
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi nden Bahçeli ye …

14 Nisan 2014 - 467 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Siyaset » Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi nden Bahçeli ye …
Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi nden Bahçeli ye …

Başbakan Erdoğan’ın ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye-AB Karma Ä°stişare Komitesi Türkiye Kanadı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken ve beraberindeki heyeti kabul etti.

BASINA KAPALI GÖRÜŞME

MHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarete TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, Kamu-Sen Başkanı Ä°smail Koncuk, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu yer aldığı kabul basına kapalı gerçekleşti.

GÖRÜŞME SONRASI PALANDÖKEN AÇIKLAMA YAPTI

Görüşmenin ardından Türkiye-AB Karma Ä°stişare Komitesi Türkiye Kanadı ve TESK Başkanı Bendevi Palandöken, heyet adına açıklama yaptı.

“SÖYLENECEK SÖZÜN ÖZÜ ÜLKEDEKÄ° BÄ°RLİĞİ, DÄ°RLİĞİN DEVAMIYLA Ä°LGÄ°LÄ°”

Palandöken, “Ziyaretlerimiz kapsamında bir sonuç bildirgemiz olacak. Söylenecek sözün özü ülkedeki birliğin, dirliğin ve samimiyetin devamı ile ilgili. Üslubun yumuşatılması, gündemin tekrar ekonomiye odaklanması, Avrupa sürecinin hızlandırılması, yeni anayasa çalışmalarını devamı ve ülkenin bir an evvel seçim sürecinden ve stresinden kurtulması ile ilgili.” diye konuştu.

PALANDÖKEN: SİYASETEN BİR YUMUŞAMA

KÄ°K Ä°stişare Eş Komitesi olarak düşüncelerini ifade ederken ekonomiye odaklanması gerektiğini belirttiklerini kaydeden Palandöken, “Dolayısıyla siyasi dilin yumuşatılması ülkenin birliğinin, huzurunun ve gelecek günlerdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde ve genel seçimlerde memleketin hayrına olacak söylemlerin devamı ile ilgili. Siyaseten bir yumuşama.” dedi.

“ARTIK HER ŞEY İŞ, AŞ, MEMLEKET”

Yerel seçimlerin başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten Palandöken, “Ä°nsanlar huzur içinde artık kendi işlerine odaklanmasının lazım geldiği önemli süreç başlıyor. Artık her şey iş, aş ve memleket. Dolayısıyla ekonomi. Biz de bunlar için sivil toplum kuruluşların yani Türkiye’nin neredeyse 70 milyonunu temsil eden insanlar olarak bu ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bir sonuç bildirgemiz olacak bundan sonra ziyaretimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na. Söylenecek sözün özü ülkedeki birliğin, dirliğin ve samimiyetin devamı ile ilgili. Üslubun yumuşatılması gündemin tekrar ekonomiye odaklanması Avrupa sürecinin hızlandırılması, yeni anayasa çalışmalarını devamı ve ülkenin bir an evvel seçim sürecinden ve stresinden kurtulması ile ilgili. Hayırlı olsun ziyaretimiz.” şeklinde konuştu.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com