Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Hazinesi Ukrayna ya Kredi Garantisini Onayladı

14 Nisan 2014 - 457 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Ekonomi » ABD Hazinesi Ukrayna ya Kredi Garantisini Onayladı
ABD Hazinesi Ukrayna ya Kredi Garantisini Onayladı

ABD Hazine Bakanı Jacob Lew, Ukrayna’ya sağlanacak olan 1 milyar dolarlık kredi garantisini onayladı.

ABD Hazine Bakanı Lew, Ukrayna’ya sağlanacak olan 1 milyar dolarlık kredi garantisini onaylarken, kredi garantisinin Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bir süre önce kabul ettiği Ukrayna’ya destek paketinin tamamlayıcısı olacağı bildirildi.

Kredi garantisinin imzalanmasının ardından Lew yaptığı açıklamada “ABD Ukrayna’ya uluslararası desteğin sağlanmasında ve Rusya’nın Ukrayna’nın egemenliğini ihlal ve istikrarsızlaştırıcı eylemlerine karşı durmada başrolde bulunmaktadır” dedi.

Ukrayna Maliye Bakanı Oleksandr Shlapak’dan da IMF’yle işbirliği içerisinde kapsamlı bir reform planı ortaya çıkarmasından dolayı övgüyle söz eden Lew, Ukrayna’nın refaha kavuşması yolunda destek vermekte kararlı olduklarını vurguladı.

ABD’nin Ukrayna’ya sağlamış olduğu ve içinde teknik desteği de barındıran 1 milyar dolarlık kredi garantisi bu ülkenin yürüteceği reform sürecinde hükümetin sağlayacağı kritik hizmetlerin yerine getirilmesinde ve reformlardan etkilenecek kırılgan kesimlerin korunması amacıyla kullanılacak.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinden 12 Mart tarihinde 3 ret oyuna karşı 14 kabul oyuyla geçen Ukrayna’ya destek paketi 27 Mart’da senatoda yapılan sözlü oylamayla onaylanmıştı. – Washington DC

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com