Dolar : Alış : 32.1311 / Satış : 32.1890
Euro : Alış : 34.8820 / Satış : 34.9449
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Dünya Bankası ve IMF Ortak Kalkınma Komitesi Toplantısının …

13 Nisan 2014 - 417 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Ekonomi » Dünya Bankası ve IMF Ortak Kalkınma Komitesi Toplantısının …
Dünya Bankası ve IMF Ortak Kalkınma Komitesi Toplantısının …

Dünya Bankası ve IMF ortak kalkınma komitesi toplantısı sonuç bildirgesinde sağlam ve sorumlu ekonomi politikalarının önemi vurgulanırken IMF ve Dünya Bankası’na Sahra Altı Alfrika’sındaki çabalarını artırması çağrısında bulunuldu.

Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bahar dönemi toplantılarının parçası olarak Washington’da düzenlenen ve gelişmekte olan ülkelere yönelik kaynak aktarımıyla ilgilenen Kalkınma Komitesi (Development Committee) toplantısının sonuç bildirgesi açıklandı.

Bildirgede, Dünya Bankası ve IMF’ye gelişmekte olan ülkelerin sağlam ve sorumlu ekonomi politikalarını hayata geçirme, makroekonomik kırılganlıkların tesbiti, finansal sistemin kuvvetlendirilmesi alanlarında destek olmaları çağrısında bulunuldu.

Aşırı fakirliği sonlandırma, sürdürülebilir bir refah paylaşımını teşvik etme, üye ülkelerin kalkınma ihtiyaçlarının belirlenmesi alanlarında Dünya Bankası stratejisinin önemi vurgulan bildirgede Banka’nın yeniden organizasyon sonucu ortaya çıkan yapısının özellikle küresel düzeyde bilgi paylaşımını kolaylaştıracağı ifade edildi.

Güçlü, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir büyüme için makroekonomik istikrar, iyi yönetim, kamu yatırımlarının teşviği, özel sektör yatırımları için uygun ortamın hazırlanması, nitelikli altyapı ve finansa erişim gibi konuların önemi ifade edilen bildirgede dengeli ve kararlı uygulamaların yeni iş sahaları açma ve büyümeyi sağlamadaki rolü vurgulandı.

Bildirgede Dünya Bankası ve IMF’ye Sahra Altı Alfrika’sındaki çabalarını artırması ve özellikle finansal, analitik ve kapasite yaratım çabalarını desteklemeleri çağrısında bulunuldu. – Washington DC

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com