Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

KARAMAN

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 61 Kategoride 1416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Açıklaması

26 Nisan 2014 - 408 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel Haberler » Siyaset » Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Açıklaması
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın, Anayasa Mahkemesi’nin kuruluşunun 52. yıl dönümünde yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Haşim Kılıç Bey’e yazık oldu” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, birtakım temaslarda bulunmak üzere karayolu ile Ankara’dan memleketi Sivas’a geldi. Sivas Valisi Alim Barut, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Jandarma Alay Komutanı Okçin Akşit ve partililer tarafından karşılanan Bakan Yılmaz; Cumhuriyet Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde Mustafa Sarılar’ın babası Ethem Sarılar tarafından yaptırılan caminin temel atma törenine katıldı. Yapılan konuşmaların ardından caminin temel atma töreni gerçekleştirilirken, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık, Bakan Yılmaz’a plaket takdim etti.

Temel atma törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakan İsmet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın Anayasa Mahkemesi’nin 52’nci kuruluş yıl dönümünde yaptığı konuşmanın hatırlatılması üzerine, “Anayasa Mahkemesi Başkanı hakkında Cumhuriyet Halk Partisi ne diyordu? ‘Bu kişi Hukuk Fakültesi mezunu değil; bırakın Anayasa Mahkemesi’ne başkan olmayı, hakim bile olamaz’ diyorlardı. Anayasa Mahkemesi Başkanının cuma günü yapmış olduğu konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi alkışlıyor. Buradan da anlaşılıyor ki ya başkan değişti ya Cumhuriyet Halk Partisi değişti ama biz biliyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumlar gibi kişilerin de genetik kodları vardır, kolay kolay değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genetik kodları 1940’lardan kalmıştır. Dolayısıyla değişen kimdir? Muhtemelen diyeceklerdir ki, ‘CHP değişmez, değişse değişse Haşim Kılıç değişmiştir’ diyeceklerdir. Muhtemelen Kırşehir’den karşı şehre taşındığını ve beyaz Türklerin arasına katıldığını söylemek istiyor. Eğer ki Haşim Kılıç kendisinin değişmediğini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin değiştiğini iddia ediyorsa o zaman da bununla ilişkin Twitter kararı da verildi. Mümkünatı böyle. O halde Cumhuriyet Halk Partisi’nin değiştiğine ilişkin bir mahkeme kararının ortaya koyulması lazım” dedi.

“HAŞİM KILIÇ BEY’E YAZIK OLDU”

Açıklamasında, “Tabii diyor ki, ‘Gömlek değiştirmek normal.’ Biliyorsunuz herkes gömleğini değiştirebilir ama renk değiştirmek normal değildir” diyen Yılmaz şunları söyledi:

Hamdolsun rengimizi değiştirmedik biz. Allah’ın boyasıyla boyanmışız, Allah’ın boyasından daha güzeli de olmaz. Hukuken her bakımdan yanlış olan bir Twitter kararı var. Bu Twitter kararını hiç kimsenin, hiçbir hukukçunun, ben de bir hukuk doktoru olarak söylüyorum, doğrulayabilmesi, ‘Uygundur’ diyebilmesi mümkün değildir. İki tane sihirli kelime evrensel ve haberleşme özgürlüğü gibi sihirli kelimelerin arkasına saklanarak bu kararın yanlışlığını örtemezler. Ne yapmak istedi? Oysa Anayasa Mahkemesi millet adına karar veriyor, doğru mu? Millet adına karar veren bir kurumdan ne beklenir? O milleti oluşturan fertlerin onurunu ve kişilik haklarını koruması lazımdır. Anayasa Mahkemesi bu Twitter kararına ne yaptı? Kendi ulusunun, kendi milletinin, bireylerinin onurunu ve kişilik haklarını değil, dış odaklı bir ticari şirketin haklarını korudu. Dolayısıyla bunu bu milletin kabul edebilmesi mümkün değil. İşte bütün verilmiş olan bu kararın ezikliğiyle şimdi onu gölgelemek için de siyasi konuşma yapıldı. Ben yakıştıramadım. Haşim Kılıç Bey’e yazık oldu.”

Bakan Yılmaz, daha sonra Suşehri ilçesine hareket etti. – SİVAS

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
karadaghaber.com